22.03.2017 08:37

Wizyta wiceminister infrastruktury i budownictwa Justyny Skrzydło oraz wiceministra Transportu i Komunikacji Białorusi Aleksieja Awramenko w Instytucie Kolejnictwa


20 marca 2017 r. Instytut Kolejnictwa gościł  delegację Ministerstwa Transportu i Komunikacji Białorusi, której przewodniczył Wiceminister Aleksiej Awramenko.

Podczas wizyty białoruskiego wiceministra,  któremu towarzyszyła wiceminister infrastruktury i budownictwa Justyna Skrzydło zaprezentowano w Laboratorium Badań Materiałów i Elementów Konstrukcji między innymi nowoczesne aparatury badawcze zakupione dla instytutu w ramach  projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

Wizyta wiceministra Aleksieja Awramenko w Instytucie Kolejnictwa, poprzedzona była rozmowami prowadzonymi w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, które tematyką obejmowały współpracę Polski i Białorusi w zakresie infrastruktury transportowej, aktualizację bazy prawno-traktatowej oraz zaangażowanie w Inicjatywę Środkowoeuropejską, której przewodniczy obecnie Białoruś.

Więcej informacji nt. współpracy Polski i Białorusi znajdą Państwo tutaj