17.09.2013 14:00

Najnowsza monografia IK dla specjalistów

"Elementy dotykowe dla niewidomych - rodzaje, rozwiązania i wymagania ogólne" autorstwa dr inż. Janusza Polińskiego to unikalna publikacja Instytutu Kolejnictwa . Jest już do nabycia w sklepie internetowym KOW.


W procesie dostosowywania infrastruktury kolejowej do obsługi osób niepełnosprawnych istotną rolę odgrywa jej dostępność dla osób niewidomych i słabowidzących. W niniejszym opracowaniu szczegółowo przedstawiono zasady stosowania w różnych krajach pasów ostrzegawczych, ścieżek i map dotykowych. Przybliżono nie tylko istniejące rozwiązania, ale także ich zalety i wady, przeanalizowano podstawy prawne związane z ich projektowaniem. Zebrany materiał pozwala na wyciągnięcie wniosków o charakterze strategicznym, dotyczących dobrych praktyk związanych z elementami dotykowymi dla osób niewidomych.

Książka jest bogato ilustrowana. Techniczne rysunki stanowią uzupełnienie omawianych zagadnień, a różnorodne zdjęcia pokazują przykłady zastosowanych rozwiązań. Zebrany materiał pozwala na wyciągnięcie wniosków o charakterze strategicznym, dotyczących dobrych praktyk związanych z elementami dotykowymi dla osób niewidomych.

To unikalna publikacja, która zapełnia lukę na rynku wydawnictw poświęconych dostosowywaniu transportu publicznego do obsługi osób niepełnosprawnych, a w szczególności likwidowaniu barier infrastrukturalnych i zapewnieniu bezpieczeństwa. Jest to nieodzowna lektura dla osób zajmujących się infrastrukturą kolejową, która nie raz przyda się w codziennej pracy.

Możliwość zakupu na stronie KOW:

www.sklep.kow.com.pl/pl/p/Elementy-dotykowe-dla-niewidomych-rodzaje%2C-rozwiazania-i-wymagania-ogolne/84