14.08.2012 13:12

Kolejarze Oddają Krew

Instytut Kolejnictwa, współorganizator "Święta Kolejarza", wspiera akcję.


Kolejarze Potrzebującym

25 listopada to dzień szczególny dla wszystkich Kolejarzy. To dzień naszego Święta. Chcemy  go uczcić nie tylko w sposób uroczysty, ale również poprzez akcję społeczną, której celem jest ratowanie ludzkiego życia. W ramach tegorocznych obchodów Święta Kolejarza jest prowadzona akcja zbiórki krwi pod hasłem „Kolejarze – Potrzebującym”. Poprzez tę akcję wszyscy możemy pomóc potrzebującym, ofiarując im bezcenny dar – krew.

Akcja trwa od 14 sierpnia 2012 roku i  składa się z dwóch etapów. Podczas pierwszego etapu, który potrwa do 1 listopada, krew będzie zbierana w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa
i Krwiolecznictwa na terenie całego kraju. Każdy, komu leży na sercu ludzkie życie, może udać się do dowolnego punktu krwiodawstwa, podać hasło „Kolejarze – Potrzebującym” i oddać krew. Ilość oddanej krwi będzie ewidencjonowana na specjalnie wygenerowanym na ten cel koncie i zostanie podana do wiadomości podczas uroczystej gali Święta Kolejarza, która odbędzie się w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki.

W drugim etapie, który potrwa od 19 do 22 listopada 2012, krew będzie można oddawać w ambulansach i zorganizowanych punktach sanitarnych w 21 wybranych miastach w Polsce: Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Kaliszu, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, a także Opolu, Poznaniu, Raciborzu, Radomiu, Rzeszowie, Słupsku, Szczecinie, Wałbrzychu, Warszawie, Wrocławiu i Zielonej Górze. Przed rozpoczęciem drugiego etapu na stronach internetowych www.zpkpkp.pl i www.kurierkolejowy.eu zostaną podane szczegółowe lokalizacje mobilnych punktów zbiórki krwi.

Zapraszamy do udziału w naszej akcji. Wszyscy możemy pomóc.

 

Krzysztof Mamiński

Prezes Związku Pracodawców Kolejowych

 

Kontakt:

Blicharz Grażyna

e-mail: g.blicharz@pkp.com.pl

tel.: (022) 47 44 112

 

Warszawa, 14 sierpnia 2012r.