AKTUALNE TERMINY KURSÓW

Instytut Kolejnictwa serdecznie zaprasza w imieniu Ośrodka Szkoleniowego Badań Ultradźwiękowych Laboratorium Badań Materiałów i Elementów Konstrukcji do wzięcia udziału w kursach organizowanych w tym roku.

Ośrodek Szkoleniowy Badań Ultradźwiękowych w Instytucie Kolejnictwa posiada pozytywną ocenę kursów badań nieniszczących wystawioną przez UDT - CERT:

 • kurs metodą ultradźwiękową UT-1 i UT-2 w sektorze 8 [O]
 • kurs metodą ultradźwiękową UT-1 i UT-2 w sektorze 8 [K]

 

Ośrodek Egzaminacyjny w Instytucie Kolejnictwa jest uznanym przez UDT-CERT Ośrodkiem Egzaminacyjnym UDT-CERT w zakresie kursów badań nieniszczących w metodzie ultradźwiękowej w sektorze 8 [O].

Kursy realizowane są zgodnie z normą PN-EN ISO 9712:2012.

 

Uczestnicy kursu otrzymują  Zaświadczenie o ukończeniu kursu.

 

Po ukończeniu kursu badań nieniszczących UT-1 8 [O] lub UT-2 8 [O], którzy zdadzą egzamin wewnętrzny mogą w Ośrodku Egzaminacyjnym Badań Ultradźwiękowych w Instytucie Kolejnictwa, w terminie wyznaczonym przez UDT-CERT przystąpić do Egzaminu Certyfikacyjnego w odpowiedniej metodzie i stopniu.

 

Terminy planowanych kursów:

 • 8-9.10.2021 – kurs doszkalający z wiedzy ogólnej (podstawy metody) dla osób ubiegających się o pierwszy certyfikat w badaniach UT, dedykowany dla osób, które ukończyły szkolenie UT 1 w sektorze [6,7];
 • 11-15.10.2021 – kurs specjalistyczny sektor 8 [O] dla kandydatów ubiegających się o certyfikat UT 2 stopnia w sektorze 8 [O], dedykowany dla osób, które ukończyły szkolenie UT 2 [6,7] lub posiadają certyfikat UT 2 w sektorze [6,7];
 • 12-13.11.2021 – kurs doszkalający z wiedzy ogólnej (podstawy metody) dla osób ubiegających się o pierwszy certyfikat w badaniach UT, dedykowany dla osób, które ukończyły szkolenie UT 1 i 2 w sektorze [6,7];
 • 15-24.11.2021 – kurs specjalistyczny sektor 8 [O+K] dla kandydatów ubiegających się o certyfikat UT 2 w sektorze 8 [O+K], dedykowany dla osób, które ukończyły szkolenie UT 1 i 2 w sektorze [6,7] lub posiadają certyfikat UT 2 w sektorze [6,7].

UWAGA: Zastrzegamy, że terminy mogą ulec zmianie w zależności od liczby uczestników oraz innych wydarzeń niezależnych od Organizatora.

Ceny kursów:

 • kurs specjalistyczny UT1 lub UT2 w sektorze 8 [O] – 40 godzin – 2800 zł/os.
 • kurs specjalistyczny UT2 w sektorze 8 [O+K] – 66 godzin – 4300 zł/os.
 • kurs doszkalający z wiedzy ogólnej – 20 godzin – 1300 zł/os.

Informacje:

Informujemy, że istnieje możliwość zakwaterowania uczestników kursów na terenie Instytutu Kolejnictwa w pokojach 2-os. W przypadku zainteresowania prosimy o wypełnienie dodatkowych pól na karcie zgłoszenia uczestnictwa.

W związku z zagrożeniem epidemicznym wywołanym przez COVID-19 usługi hotelowe realizowane przez Instytut Kolejnictwa nie są świadczone do odwołania.

Istnieje możliwość wykupienia wyżywienia we własnym zakresie w lokalach zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie Instytutu Kolejnictwa.

Koszt zakwaterowania

 • 110 zł + VAT/doba – pokój 2 osobowy
 • 70 zł + VAT/doba – 1 osoba w pokoju 2 osobowym.

UWAGA

Zastrzegamy, że terminy mogą ulec zmianie w zależności od liczby uczestników oraz innych wydarzeń niezależnych od Organizatora.

 

Formularz zgłoszeniowy

 To top